Degsnės maumedynas yra aukščiausias Lietuvos miškas, kuriame dangun stiebiasi aukščiausi medžiai – europiniai maumedžiai (dar tiksliau – šios rūšies lenkinis porūšis), sodinti dar 19-ame amžiuje. Šis miškas ošia į vakarus nuo Balbieriškio kilpos, Nemuno kilpų regioniniame parke. Visai netoli yra ir Balbieriškio atodanga.
DEGSNĖS MAUMEDYNAS – AUKŠČIAUSIAS IR PRODUKTYVIAUSIAS MIŠKAS LIETUVOJE
Maumedžiai jau nuo seno buvo mūsų miškininkų numylėtiniai. Šis rudenį spyglius metantis medis bent jau seniau augo Lietuvoje ir natūraliai, ir dabar Degsnės maumedyne ir kitose vietose galima rasti savaime išaugusių maumedukų. Tačiau atiskuria Lietuvoje jie sunkiai, ir natūraliai užaugusių maumedynų nėra – tik sodinti žmogaus. Ne išimtis ir Degsnės miškas – prieš daugiau nei 150 metų sodintas miškas ne tik išliko, bet tie maumedžiai milžinai ir toliau kasmet po truputį stiebiasi aukštyn. Aukščiausias medis šiuo metu siekia 49 metrus.
Gražiausias šis miškas pavasarį, kai maumedžiai sprogsta švelniais, šviežia žalsvos spalvos spygliais, ir rudenį, kuomet spygliai tamapa nuostabios auksinės spalvos, ir krisdami nuspalvina visą miško paklotę.
Beje, Degsnės maumedynas kartu ir produktyviausias Lietuvos miškas, hektare sukaupęs didžiausią tūrį medienos. Žinoma, šis rodiklis tik teorinis – miškas nėra ūkinis, o saugomas kaip gamtinė vertybė.
Kaip rasti? Važiuojant keliu Kaunas-Alytus, posūkis į mišką yra neprivažiavus Balbieriškio atodangos. Tiesa, iki pačio aukščiausio maumedžio vietos veda labai duobėtas žvyrkelis. Seniausioji miško dalis užima tik 2 hektarus, likusi – įvairaus amžiaus maumedynai su kitų medžių miško plotais.
Atsiliepimai